Een nieuwe trend van Social Media is het gebruik van reclame op sociale netwerken. Er zijn twee mogelijkheden om te adverteren op Facebook, op de timeline of in het advertentie gedeelte. Echter vertrouwd het merendeel van de gebruikers deze reclame niet.
Aangezien 78% vertrouwt op tips van vrienden lijkt het een logische zet om onderdeel te worden vriendennetwerken. Niet vragen ‘mag ik jullie vriendje zijn’, deze reactie zal veelal nee zijn.. en het zal je reputatie vast niet ten goede komen.
Nee, zoals net al benoemd: tips van vrienden wekt vertrouwen!
En zeg nou zelf, als iemand positief over je product praat bereik je toch veel meer mensen? Denk aan de personen die een positief bericht ‘liken’ waardoor het over een steeds groter netwerk verspreid zal worden.
Maar wanneer vindt men je pagina of bericht ‘leuk’? Ten eerste willen mensen graag iets leren en hun vaardigheden verbeteren. Voorbeelden hiervan zijn:
– Vraag en antwoord gebaseerd leren
– Commentaar leveren en het bekritiseren van andermans werk
– Deelnemen aan competities zoals ‘like’ en win acties.
Andere redenen zijn de passie voor het merk, interessegebied, sociale relaties met anderen, informatie uitdelen met andere specifieke gebruikers en entertainment (Zaglia, 2013).
De beste ambassadeurs zijn je eigen klanten, zij verspreiden informatie via Social media. Creëer je pagina zo dat je berichten ‘leuk’ gevonden worden. Klanten zijn niet langer anoniem dus zorg ervoor dat ze positief over je praten en je adverteert op Social media!
Begin dus bij je bestaande klanten!
Wat zijn jullie ervaringen met reclame op Social media? Laar maar horen in de comments.
Succes!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YR75c8mtGjk[/youtube]
Meindert Zomer
Beoordelingen op websites is een goed voorbeeld van ambassadeurs voor je bedrijf.
Menno Both
Helemaal mee eens!
Jan Willem Alphenaar
He dat heb ik vaker gehoord 😉
Both Social
We zijn inderdaad geinspireerd tijdens je sessie bij Social Media Club Apeldoorn!