Workshop: Social media en veiligheid

Veiligheid is de laatste tijd een hot topic. Natuurlijk waren er de onthullingen over de NSA, waren er nieuwe technologische ontwikkelingen die de veiligheid van ons zouden kunnen schenden en is er veel over gediscussieerd. Zo benoemde opinie website Geenstijl afgelopen december tot defember, om aandacht voor het onderwerp te vragen.

Op een meer persoonlijk niveau is veiligheid ook steeds meer een onderwerp om serieus over na te denken. Met de vele sociale toepassingen die er de afgelopen jaren zijn gekomen voor onze smartphones, tablets en alle andere apparatuur is de barrière om iets dat in ons op komt te delen met de buitenwereld steeds verder weg genomen.

Inhoud

In een nieuwe workshop van één dagdeel van Both Social gaan we hier verder op in. Iedereen kan nagaan dat er een grens moet worden getrokken als we kijken naar vraagstukken als “wat deel je wanneer en met wie? En hoe zouden we hier een duidelijke lijn in kunnen trekken?” “Moeten er regels en richtlijnen worden opgesteld vanuit het bedrijf of de organisatie waar je werkt of moet iedereen dat voor zichzelf bepalen? Wat heeft het werken in een bepaalde sector voor invloed op de grenzen die je hierin stelt?”

Naast dit soort vraagstukken wordt ook inzichtelijk gemaakt wie wanneer wat ziet. “Hoe kun je in grote sociale netwerken als Facebook en Twitter bepalen wat je afschermt, of wat je juist met iedereen wil delen? En zit er verschil in de content die je per kanaal verspreid?” “Hoe zorg je voor een goed overkomende online identiteit?”

Aan het einde van de workshop ben je in staat om te overzien welke gevolgen het delen van welke content heeft. Daarnaast heb je voor jezelf een beeld gevormd wat je wilt dat de buitenwacht over je weet en heb je de technische kennis om dit beeld te bewerkstelligen. Tot slot kun je het beeld dat je hebt aangaande dit onderwerp spiegelen aan het beeld dat vanuit je organisatie hierover heerst, en ben je in staat hierin weloverwogen keuzes maken.

Trainer Menno Both
Trainer Menno Both

Programma

In de workshop komen de volgende onderdelen aan bod:

  • Basis van Twitter, Facebook, LinkedIn en Instagram
  • Bewust zijn van wat je extern over jezelf wilt laten zien, consequenties van wat je op social media zet
  • Bewust zijn van wat anderen over jou kunnen plaatsen
  • Privacyinstellingen – hoe openbaar is je bericht
  • Digitale veiligheid, bijvoorbeeld dat je te traceren bent met je mobiel en met internetgebruik
  • Is de mogelijkheid om te zien wie je LinkedIn-pagina heeft bezocht, een veiligheidsrisico?
  • Cyberpesten
  • Traceerbaarheid vanuit bijvoorbeeld fora
  • Gevaren bij openbaar netwerkgebruik

Praktische informatie

  • De workshop kan in-house worden gegeven, of bij Both Social, Moutlaan 25, Enschede
  • Voorafgaand neemt de trainer contact op om verwachtingen en leerdoelen af te stemmen
  • De groep bestaat uit maximaal 10 personen
  • Bij deelname is het nodig om je eigen laptop of tablet mee te nemen
  • Tijdens de workshop is er voldoende ruimte voor individuele vragen
  • Na afloop ontvang je een certificaat als bewijs voor je deelname

De prijs voor deze workshop is op aanvraag.

[form form-16]

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *